• V ríši gréckych mýtov

• So šiestakmi sme sa dnes na dejepise ponorili do krásnych hlbín gréckych mýtov a bájí. Nemusíme len sedieť v triede, v našej škole máme super knižnicu a úžasné knižky.

Takýto dejepis nás vždy baví!

6.B dnes čítala a cítila sa skvele. 🙂

Mgr. M. Bischof

• Polročné výpisy známok- prehliadanie, podpisovanie

• Vážení rodičia.

Dnes dostanú žiaci výpis klasifikácie prospechu, správania a dochádzky za prvý polrok školského roku 2022/2023. Tieto výpisy budú doručené prostredníctvom aplikácie Edupage a webovej stránky školy.

Po otvorení výpisu, by sme Vás chceli poprosiť o jeho elektronické podpísanie- kliknutím na tlačidlo podpísať (iba pod rodičovským kontom).

Samotný výpis zobrazíte kliknutím na tlačidlo STIAHNUŤ.

Celý postup na obrázku nižšie.

Viac info aj o zriadení rodičovského konta tu: vypis

Ďakujeme.

• Naši skvelí biológovia

• Dňa 12. januára si naši najlepší biológovia z ôsmych a deviatych ročníkov zmerali sily v školskom kole biologickej olympiády kategórie C. Súťaž bola veľmi vyrovnaná a o poradí žiakov na prvých 3 miestach rozhodol rozdiel 1 bodu a čas vypracovania.

Prvé miesto získala Hanka Koreňová, druhé miesto Paulínka Čipčalová. Na treťom mieste skončil Ondrej Gibas, všetci traja z IX.B. Srdečne blahoželáme. Dievčatá nás budú reprezentovať na okresnom kole.

Ing. Renáta Turicová

• Prerušenie výchovno- vzdelávacieho procesu

• Vážení rodičia, milí žiaci.

Na základe zvýšeného výskytu akútnych respiračných ochorení, chrípky a chrípke podobných ochorení, v súlade s metodickým usmernením MŠ SR č. 15/2005 čl. 5 bod 2 písmeno c) z 31.10.2005 a na základe odporúčania RÚVZ v Rožňave, riaditeľka školy prerušuje výchovno - vzdelávací proces v dňoch 26. – 30. 01.2023.

Nástup do školy je v utorok 31.1.2023.

Ďakujeme za porozumenie

• Úspešní siedmaci v literárnej súťaži

Hľadá sa Babka a Dedko pre rok 2022

s podtémou

Babka a dedko sú on-line

Ešte v októbri minulého kalendárneho roka vyhlásila Gemerská knižnica P. Dobšinského v Rožňave literárnu a výtvarnú súťaž Hľadá sa Babka a Dedko pre rok 2022 v rámci Mesiaca úcty k starším.. Naši žiaci so svojimi literárnymi príspevkami, zážitkami so svojimi modernými starými rodičmi, tak obohatili i tento ročník. Vyhodnotenie sa uskutočnilo 23.1.2023 v knižnici. Edward Iglai, VII.A získal 1. miesto a jeho spolužiačka Sophie Herczner 2. miesto. Srdečne blahoželáme.

Mgr. I.Ledvinská

• ​​​​​​​ Vyhodnotenie súťaže MA-CHE-R

• Do celoslovenskej súťaže v matematike a chémii sa zapojilo 255 dvojčlenných tímov. Našu Pionierku reprezentoval tím machrov z IX.B Ondrej Gibas a Matúš Farkašovský. V súťaži sa im darilo veľmi dobre a iba 3 body ich delili od postupu medzi najlepších 20 tímov. V celoslovenskej konkurencii sa zaradili medzi 15 % najúspešnejších riešiteľov.

Chalani, fakt ste machri! Srdečne blahoželáme!

Ing. Renáta Turicová, Mgr. Genovéva Kardošová

• Jarmok

• Milí žiaci, pripravte sa! 🤩😎

Váš sľúbený jarmok sa uskutoční dňa 27.1. v školskej jedálni. Tento týždeň sa ešte sústreďte na učenie a od budúceho týždňa môžete spokojne vyrábať hand-made výrobky.🤩

Záujemcovia sa môžu opäť nahlásiť u p.u. Domikovej alebo u Vašich triednych zástupcov školského parlamentu.

Tešíme sa! 😎😍

• Výnimočné školy - Deti a architektúra

• Aj tento rok sme sa zapojili do projektu "Deti a architektúra", ktorý deťom ukazuje zaujímavé riešenia školských budov. Po absolvovaní e-kurzu sa žiaci zahrali na architektov aj interiérových dizajnérov. Naša škola je výnimočná tiež. A to aj vďaka žiakom, s ktorými je radosť pracovať :)

Mgr. Z. Harhovská

• JANUÁROVÁ VÝZVA-  Čo ukrýva môj šatník

• Naše šatníky a skrine častokrát ukrývajú kúsky oblečenia, ktoré tam ležia nepovšimnuté aj niekoľko rokov. Skrine plníme novými a novými kúskami lebo: „nemám čo na seba, nedá sa to skombinovať, viažu ma predsavzatia alebo spomienky , veď čo ak sa to raz zíde“.

​​​​​​​1.Odľahči svoj šatník od prebytočných vecí.

2. Oblečenie, ktoré ti nie je dobré a ktoré nenosíš, posuň ďalej a odovzdaj na charitu.

3. Môžeš ho priniesť p. uč. Podolinskej alebo Domikovej. Ďakujeme.

• Výber obeda

• Vážení rodičia, milí žiaci.

Aj v novom roku pokračujeme s možnosťou výberu obeda. Výber na nasledujúci týždeň je k dispozícii do štvrtka 12:00 hod. Od ďalšieho týždňa pokračujeme s možnosťou výberu ako obvykle- streda 12:00.