Projektový deň- Zdravý životný štýl
Vyhodnotenie súťaže Liečime knihám somárske uši....
Vyhodnotenie súťaže Liečime knihám somárske uši....
Súťaž bola vyhlásená školskou knižnicou v septembri pre 1. až 6. ročník. Somárske uši sú veľmi rozšírenou a ťažko liečiteľnou chorobou pre knihy. Vyhlásili sme teda súťaž o najdivotvornejšiu a najzaujímavejšiu záložku do knihy, aby sme v rámci prevencie odstránili tieto bacile alebo bacilonosičov.
O hodnotenie sa postarala porota v zložení dievčat zo ŠNAP-u pod vedením Mgr. B.Krajčiovej. A tu sú výsledky. Žiaci boli odmenení hodnotnými cenami.
I. kat. 1.-4. roč. II. kat. 5.-6.roč.
1. m : Ch. Albertová, II.A 1. m : L.Martinková, VI.B
2.m.: J. Vinczeová, I.D 2.m.: P.Zakhar, VI.B
3.m.: D.Kulik, II.A 3.m.: J.Holovár,VI.A
Mgr. I. Ledvinská, ved.ŠK
Medzinárodný deňškolských knižníc v našej škole
Medzinárodný deňškolských knižníc v našej škole
Užod roku 1999 sa každoročne štvrtý októbrový týždeňvyhlasuje súťažo najzaujímavejšie podujatie školskej knižnice. Jeho cieľom je zábavnými formami práce s knihou podporiťu žiakov dobrý a trvalý vzťah ku knihe, školskej knižnici i k čítaniu, poznávaniu nového. V priestoroch našej školskej knižnice sa dňa 25.10.2011 v utorok, zišli žiaci na čajovom popoludní s ich naj knihou. V úvode sme si v prezentácii i hovoreným slovom priblížili naj knihy... Vedeli ste , že najväčšia kniha je obrazová publikácia o Bejrúte, je 3,85 metrov široká, 2,77 metrov vysoká a váži 1000 kg??? Alebo najdrahšia kniha stojí 8,7 miliónov eur???
Nasledujúca časťužpatrila našim vášnivým čitateľom, ktorí v skratke pohovorili o svojich knihách, ktoré si so sebou doniesli. Niektorí si ich doniesli i viac, pretože sa nevedeli rozhodnúť. Milo ma prekvapilo zanietenie žiakov pri rozprávaní deja, alebo ich vyjadrenia pocitov z obsahu kníh. Určite sa takí knihomoli nájdu i medzi vami. V závere sme si otestovali i vedomosti z oblasti knihovníctva v kvíze. Pri šálke voňavého čaju sme spoločne strávili príjemné chvíle. Dôkazom sú určite i pracovné listy vo forme odporúčania titulov kníh.
Srdečne ďakujem členkám redakčnej rady školského časopisu za pomoc.
Spracovala: Mgr. I.Ledvinská, ved. ŠK
Taká malá vychádzka do Londýna... alebo London calling
Taká malá vychádzka do Londýna... alebo London calling
Jedného dňa sa Pionierka rozhodla ísť pozrieť aj za hranice Slovenska. A vybrala si rovno metropolu Anglicka i samotnej Veľkej Británie – Londýn. Žiakom 2. stupňa sa naskytla príležitosť prezrieť si históriou dýchajúce mesto a jeho okolie.
Po ceste sme si odskočili aj do hlavného mesta Belgicka, Bruselu, kde sme si pozreli centrum mesta, ochutnali pravé belgické čokolády a zoznámili sa s Manneken Pis (známym symbolom cikajúceho chlapčeka). Po noci strávenej vo francúzskom hoteli Boulogne-sur-Mer sme ráno vyrazili na trajekt spájajúci francúzsky prístav Calais a anglický Dover a odtiaľ priamo do londýnskych ulíc. Prvou zastávkou bol Tower of London, známa pamiatka, ktorá bola svojho času rezidenciou britských panovníkov, väznicou, no dnes je to kráľovská klenotnica uchovávajúca korunovačné klenoty monarchov. Po prehliadke tejto pevnosti sme sa prešli cez otvárací most Tower Bridge, ku Katedrále svätého Paula, okolo Shakespearovho divadla - The Globe a snáď najväčším zážitkom toho dňa bola návšteva voskových figurín Madame Tussaud´s, kde sa nám podarilo stretnúť nie jednu známu osobnosť svetového formátu.
Ďalší deň sme mali trasu namierenú západne od Londýna k megalitickej stavbe Stonehenge a odtiaľ k letnému, ale i víkendovému sídlu kráľovskej rodiny, zámku v mestečku Windsor. Po návrate do Londýna nás ešte čakalo 135 m vysoké Londýnske oko, odkiaľ sme videli Londýn ako na dlani. Záverom dňa bola prechádzka cez Trafalgarské námestie na Piccadilly Circus, známy svojimi neónovými reklamami umiestnenými na rohoch budov a sochou Erosa na vrchole pamätníka.
Posledný deň nás čakal majestátny Big Ben, budova britského parlamentu, Westministerské opátstvo, Buckinghamský palác, no a na záver nákupy na vychýrenej Oxford street.
Obohatení zážitkami a plnými taškami nákupov sme nastúpili na autobus smerujúci k Folkstone, kde sme sa previezli Eurotunelom do Francúzska a odtiaľ späť na Slovensko. A najhlavnejšie, no zároveň na Londýn nezvyčajné, bolo úžasné počasie, ktoré sme si objednali a samozrejme museli aj zaplatiť. J
Bc. Zuzana Tobisová
Zdravá výživa očami detí
,, Zdravá výživa očami detí“
Ako si žiaci predstavujú zdravú výživu? Majú dostatok vedomostí o tom, ako si vhodnou stravou upevňovať svoje zdravie ?Sú pri práci bystrí, šikovní a nápadití? Tak sa na to spoločne pozrime.....
Dňa 19.10.2011 sa uskutočnila literárno- výtvarná súťaž ,, Zdravá výživa očami detí“ pre žiakov 3. a 4. ročníkov.
Úlohou súťažiacich bolo ľubovolnou výtvarnou technikou nakresliť.čo si predstavujú pod pojmom zdravá výživa.Aby to však nemali také jednoduché,do svojej práce museli zakomponovať aj nejakú svoju vtipnú básničku k danej téme. Rozdelení na štvorčlenné družstvá z každej triedy preukázali svoje výtvarné schopnosti a básnické talenty.Pracovnú atmosféru sprevádzala príjemná relaxačná hudba.Spestrením bolo aj zdravé občerstvenie , ktoré pre súťažiacich pripravili žiaci z variaceho,zdravotníckeho a krúžku tvorivých dielní, na ktorom si deti s obrovskou radosťou pochutnali.
Porota v zložení Mgr.E.Žolková, Mgr.Z.Mihóková, Mgr.S.Mešťanová
vyhodnotila súťažiacich a ich odmenou boli pekné vecné ceny a potlesk spolužiakov.
Výsledky súťaže:
1.miesto III.B
M .Polomská
E.Pozmán
B.Burdigová
S.Rišpánová
2. miesto IV.C
L.Lázarová
T.Barci
A.Vaszilová
Z.Makovníková
3.miesto IV.B
J.Hajdúk
D.Oravcová
A.Zubková
B.Dovalovská
Cena poroty: IV.A O.Pápezsik, A.Rusňák, P.Szabó, M.Kerekeš.
Ved.stravovacej komisie Mgr. Z.Mihóková
Fyzikálna olympiáda pre 7.,8. a 9. ročník
Novinka
Tvorcovia školského časopsu ŠNAP vám prinášajú možnosť aktívne sa zapájať do tvorby nových príspevkov, kometárov, ale aj názorov, článkov a príbehov, ktoré by čitateľa zaujali.
Svoje príspevky môžete zasielat redakčnej rade na mailovú adresu:
Predchádzajúce čísla školského časopisu si môžete prezrieť tu:
Tešíme sa na Vaše námety, komentáre, príbehy...
Redakčná rada
Zlatá podkova, zlaté pero, zlatý vlas
Kde bolo, tam bolo, bola raz jedna súťaž. Konala sa 10.10.2011 v príjemnom prostredí Gemerského osvetového strediska v Rožňave. Zišli sa tu žiaci základných škôl z celého okresu, ktorí majú radi slovenské rozprávky. Našu školu reprezentovali žiačky: Michaele Urbančíková z II. A, Kristína Pitková z III. A, Lucia Urbančíková zo IV. C a Nicol Hliváková z V. B triedy. Dievčatá svojim prednesom zaujali nie len porotu, ale aj divákov.
V súťaži „Zlatá podkova, zlaté pero, zlatý vlas“ získali tieto umiestnenia:
1. kategória – Michaela Urbančíková – 1. miesto, cena diváka
– Lucia Urbančíková – 2. miesto
2. kategória – Nikol hliváková – 2. miesto
Divčatám blahoželáme a Miške Urbančíkovej želáme veľa úspechov na celoslovenskom kole.
Mgr. Eva Šmijáková
Tvorivé dielne
Tvorivé dielne
V popoludňajších hodinách v stredu sa žiaci schádzajú vo IV.C triede a pracujú na rôznych tvorivých technikách. Dňa 28. 09. 2011 si vyskúšali prácu s kartónom a rôznym materiálom v téme: „ Šarkan letí triedou!“ Po náročnom strihaní, zdobení, kreslení a viazaní ...letelo triedou viac farebných šarkanov. Presvedčte sa, ktorý bol naj...veselší.
Dňa 05. 10. 2011si žiaci krúžku zdokonalili zručnosť pri práci s prírodným materiálom.
Presvedčte sa, ktorý bol naj...veselší.-klik tu :
Mgr. Silvia Mešťanová